Havuz Klorlamanın Faydaları

Tuzlu Klorlamanın Faydaları

Tuzlu klorlama, havuzları kimyasal ürün kullanmaya gerek kalmadan dezenfekte eden bir sistemdir. Bilimsel olarak, havuz suyundaki her bir litre için 4 ila 6 gram arasında ortak bir tuz konsantrasyonuyla çalışan bir elektroliz reaksiyonuna dayanmaktadır.

Tuzlu klorlayıcı, insan sağlığına ve çevreye saygılı bir çözümdür. Hem halka açık hem de özel havuzlar için birçok avantaj sunmaktadır.

Tuzlu klorlama cihazı: Kimyasal ürün içermez

Kimyasal ürünler, kullanıcılarda çeşitli rahatsızlıklara neden olabilir. Örneğin, gözlerde ve vücudun diğer kısımlarında cilt tahrişine sebep olabilirler. Ayrıca, bazen saç ve mayo gibi maddelere zarar verebilirler.

Tuzlu klorlayıcı ise tam tersine, klor kokusunu ortadan kaldırmanın yanı sıra bu rahatsızlıkları da azaltır. Gözyaşı damlasındaki gibi, tuz konsantrasyonunun neredeyse algılanamayacak kadar düşük olduğunu belirtmek önemlidir.

Tasarruf ve sürdürülebilirlik

Tuzlu klorlayıcı, havuz suyunun daha uzun süre korunmasına yardımcı olarak bakım konusunda fazla endişe duymadan kullanıcıya tasarruf sağlar. Bu, düşük enerji tüketimi ve kimyasal ürünlerin kullanılmamasıyla ekonomik bir tasarruf sağlar.

Yeterli olmaması durumunda, tuzlu su klorlaması, çok kirletici olan kimyasal klorun kullanılmadan havuzun klorlanmasını sağlayarak sürdürülebilirliği teşvik eder.

Tuzlu klorlama, güvenlik garantisi

Tuzlu klorlama, 75 volttan daha düşük bir voltajla çalışır. Bu nedenle elektriksel bir riskin olmadığına dikkat edilmelidir. Ayrıca, aşındırıcı ürünlerin depolanmasını ve kullanılmasını engeller.

Nac-hi salin klorlayıcıları

Nac-hi geniş bir yelpazede yüksek kaliteli ürünler sunar. Bu nedenle, özel veya halka açık bir havuza sahip olun, Nac-hi nin tuzlu su klorlama cihazlarından faydalanarak avantajlarından yararlanabilirsiniz.


SON GÖNDERİLER